Dantų implantų protezavimui naudojamos medžiagos ir etapai yra visiškai tokie patys kaip ir dantų protezavimo: atspaudai, pamatavimas (jei reikia), dantų prisukimas. Jei reikia atstatyti pavienį ar kelis implantus, gaminamas pilnas vainikėlis arba tiltelis. Tam reikalinga papildoma protezavimo detalė (atrama su varžteliu), todėl gamybos kaštai šiek tiek brangesni nei protezuojant ant dantų.

Pavienių ar kelių dantų gamybai ant dantų implantų rekomenduojama cirkonio keramika. Kodėl? Jei tai priekinis dantis, cirkonio keramika turi aiškių estetinių privalumų. Šiuo atveju nesvarbu – dantis priekinis ar galinis, didelė jo dalis liečiasi prie dantenų. Paprastai implantas yra 2–3 mm žemiau dantenų, o dantis turi jį pasiekti. Moksliškai įrodyta, kad cirkonis dantenoms labai naudingas, prie poliruoto cirkonio paviršiaus dantenos turi savybę tarsi prilipti. Kuo tai naudinga? Itin palengvėja dantų priežiūra, gražesnės ir sveikesnės dantenos, apnašos sunkiau pasiekia patį implantą, todėl sumažėja ir periimplantito rizika. Gaminant metalo keramikos dantis, su dantenomis liečiasi ne cirkonis, o paprasta keramika, kuri tokiomis savybėmis nepasižymi. Tiek metalo keraminiai, tiek cirkonio keraminiai dantys dažniausiai yra prisukami prie implantų, todėl ilgaamžiškumas priklauso nuo implanto ir vainikėlio sujungimo techninių savybių.

Kaip alternatyvą metalo keramikai derėtų paminėti monolitinę cirkonio keramiką. Jos pliusas – kad cirkonis turi naudos dantenoms. Trūkumas – kad tai labai kieta medžiaga, todėl būtina kruopščiai įvertinti sukandimą, taip pat jis nėra toks estetiškas kaip sluoksniuota metalo keramika ar cirkonio keramika.

Kai reikia protezuoti bedantį žandikaulį, tuomet paprastai apačioje užtenka 4 – 6 implantų. Be jau minėtų metalo keraminių ir cirkonio keraminių dantų, dažnai taikomi hibridiniai protezai – kai ant titano ar PEEK karkaso gaminami plastmasiniai dantys. Ekonominis variantas galėtų būti lietas metalinis karkasas ir plastmasiniai dantys. Plastmasinių dantų įvairovė plati: jų savikaina gali skirtis keletą kartų, nes skiriasi ir natūralumas, ir atsparumas nusidėvėjimui, todėl visada labai svarbu įvertinti kito žandikaulio dantis ar protezus. Vienas didžiausių hibridinių protezų privalumų – kad nusidėvėjusius plastmasinius dantis visuomet galima pakeisti kitais, protezus labai lengva pataisyti. Protezuojame ant daugelio gamintojų dantų implantų.