Prieš dantų balinimą, kaip ir prieš daugelį odontologinių procedūrų, pirmiausia būtina konsultacija. Jos metu burnos higienistė įvertints galimybes atlikti balinimą, išklausys paciento norus ir lūkesčius. Visų pirma reiktų pažiūrėti, ar nėra karieso ir dantenų kišenių, ar dantys neplombuoti, ar nėra negyvų dantų. Tik tada galima nuspręsti, kokį balinimo būdą geriau pasirinkti ir ar iš vis jį galima taikyti.

Mūsų klinikoje taikomi keli būdai. Vienas iš jų – tai kabinetinis balinimas odontologo kėdėje. Gelių kabinetiniam balinimui atlikti pasirinkimas didelis, jų visų veiklioji medžiaga – vandenilio peroksidas. Vienų koncentracija didesnė, kitų mažesnė, bet vyrauja apie 30–40 proc. Mes naudojame „Opalescence Boost“ balinimo sistemą, joje peroksido kiekis net 40 proc., tačiau sudėtyje yra ir dantis šalinančių jautrumą komponentų. Vizito metu pirmiausia apsaugomos dantenos, tuomet balinimo gelis plonu sluoksniu tepamas ant dantų ir paliekama 20 minučių. Ta pati procedūra atliekama 3 kartus. Paprastai dantų balinimo efektas sustiprėja per 1–2 paras po procedūros. Pacientui pageidaujant, dantų balinimas gali būti pakartojamas po kelių savaičių. Jei po balinimo pacientas nori pakeisti priekinių dantų plombas, tai reikėtų atlikti praėjus keletai savaičių.

Kitas balinimo būdas – individualiomis kapomis namuose. Prieš tai reikia nuimti atspaudus ir pagaminti kapas, tuomet galima naudoti balinimo gelį, kuriame vandenilio peroksido koncentracija būtų iki 10 proc. Naudoti reikėtų tokį laiko tarpą, kurį nurodo gamintojas – dažniausiai tai būna naktinis kapų nešiojimas savaitę laiko. Balinimas kapomis gali pasitarnauti ir kaip palaikomasis balinimas. Daugiau detalių apie dantų balinimą Jums paaiškins mūsų burnos higienistė.